Dysze do piaskowania i złącza

Dysze do piaskowania to akcesoria do piaskarek, które zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów odpornych na ścieranie.

Ważnymi czynnikami podczas doboru odpowiedniej dyszy jest jej kształt wewnetrzny, średnica otworu oraz długość. Im większa średnica efektywnego śladu ścierniwa, które pada na powierzchnię, tym jest bardziej równomierny ślad. A im dłuższa dysza, tym większa prędkość wyrzucanego z dyszy ścierniwa.

Posiadamy dysze do piaskowania strumieniowo-ściernego, które wykonane są z węglików:

  • wolframu,
  • krzemu,
  • boru.

Charakteryzują się innymi właściwościami oraz odpornością na działanie różnego rodzaju ścierniwa. Węglik wolframu jest bardzo twardy i ciężki, stosuje się go głównie przy śrutowaniu. Węglik krzemu jest bardziej odporny na ścieranie i lżejszy od dysz wolframowych o ok. 42%. Nadaje się do wielogodzinnej pracy, gdyż jest lekki i nie będzie powodował szybkiego zamęczenia pracownika. Węglik boru jest najbardziej odporny na działanie cząstek ścierniwa o ostrych krawędziach.

Dzięki zastosowaniu standardowego gwintu, który łączy dyszę z oprawą, ułatwia to wymianę dyszy podczas pracy, dopasowuje je do kształtu oraz powierzchni oczyszczanego elementu.

złączki

Złączki i uchwyty

Standardowe szybkozlączki kołowe do węży śrutowniczych wszystkich rozmiarów, wykonane jako tradycyjny odlew żeliwny lub z lekkiego i wytrzymałego tworzywa na bazie nylonu. Złączki posiadają system blokowania pozycji zamknietej, co zabezpiecza obsługę przed przypadkowym wypięciem się węża podczas pracy.

 

 

clemcopistolet

Pistolet inżektorowy

Pistolet inżektorowy jest to urządzenie ssawne wykorzystujące suche ścierniwo do oczyszczania małych  i trudnodostępnych powierzchni. Kompaktowość i lekkość czynią je bezkonkurencyjnym w miejscach z ograniczoną możliwością podłączenia powietrza. 

11

Dysze do obróbki strumieniowo-ściernej

Dysze o przekroju Venturiego (zbieżno-rozbieżne), wydajniejsze od cylindrycznych o tej samej średnicy o 40%, wykonane z węglika krzemu, wolframu lub boru. Orientacyjny czas pracy dyszy przedstawia sie następująco: dysza z węglika wokframu - 400 godz., dysza z węglika krzemu - 500 godz. (42% lżejsze od dyszy w obudowie metalowej), dysza z węglika boru - 1000 godz.